75. Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi A2 Blok No:1/2/3 Eskişehir
eskişehir ekspertiz hizmeti
Eskişehir ekspertiz hizmeti

Ülkemizde son yıllarda sıfır araç fiyatlarındaki ciddi artıştan dolayı 2. el araç alım satımlarında bir yoğunluk oluşmuştur. Araba ihtiyacını sıfır araç modellerinde gidermekte zorlanan alıcılar, tercihlerini uygun 2. el araçlardan yana yapmaktadır. Ancak alıcıların 2. el araçlar üzerindeki beklentisi, aracın temiz ve geçmişinde ağır hasar kaydı içermemesi yönündedir. Aracın ise mevcut beklentileri karşılayıp karşılamadığını anlayabilmek için alıcının aracı belli tamir merkezlerine götürüp kontrole tabii tutması yeterli bir yöntem değildir. Alıcı ve satıcının karşılıklı olarak beklentilerinin sağlanabilmesi için yasal olarak ekspertiz hizmeti verilmektedir.

Ekspertiz Hizmeti Nedir?

Ekspertiz hizmeti, çoğunlukla 2. el araç alım satım işlemlerinde talep gören bir hizmettir. Araç bilgisine erişim sağlayan uzman eksper kadrosu eşliğinde işlemler yasal olarak yapılmaktadır. Günümüzde 2. el araç satımlarında, aracın hızlı bir şekilde ve istenen fiyatta satılabilmesi için satıcı tarafından belli bilgilerin gizli tutulma ihtimali söz konudur. Ancak talep edilen ekspertiz işlemleri sayesinde satıcının araç hakkındaki herhangi bir bilgiyi saklama gibi bir ihtimal kalmayacağından, aracın alım ve satım işlemleri gönül rahatlığıyla yapılmaktadır. Eskişehir konumu üzerindeki güvenilir ekspertiz firmasına talep oluşturmak için oto ekspertiz Eskişehir noktası ziyaret edilebilir. 

Eskişehir Ekspertiz Hizmeti

Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yapılır? 

Ekspertiz firmaları, kurumsallık adı altında olan ve devlet tarafından yasal olarak denetlenen firmalardır. Bu nedenle ekspertiz işlemlerine güvenilmeli ve araç alım satımlarında ekspertiz tarafından verilen bilgiler dikkate alınmalıdır. Güvenilir firmalar için kurumsal ekspertiz Eskişehir bayileri ziyaret edilmelidir. 

Ekspertiz işlemleri, son çıkan kararnameyle artık başta 8 yaşını ve 150 bin kilometreyi geçen tüm 2. el araç alım satımlarında zorunlu hale gelmiştir. Bu zorunlulukla birlikte mevcut ekspertiz işlemleri; satın alımlardan önce aracı iç ve dış olarak kontrole tabii tutarak, araç için bir rapor hazırlanmasının ardından son bulmaktadır. Bu işlemler uzman eksper ekibi ve profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Ekspertiz işlemlerinin oldukça önemli olmasından kaynaklı olarak sektör üzerinde onlarca ekspertiz firması vardır. Ancak mevcut olan tüm ekspertiz firmaları aynı tarafsızlık ilkesi ve hizmet yeterliliğiyle işlem sunmamaktadır. Fayda beklentisiyle talep oluşturulan ekspertiz firmasından mağduriyet yaşamamak için satın alma işlemleri Eskişehir bölgesi üzerinde ise kurumsal ekspertiz Eskişehir noktalarına ulaşılmalıdır. 

Ekspertiz İşlemlerindeki Zorunluluk

Ekspertiz işlemleri, son çıkan kararnameyle alıcı talebine bakılmaksızın artık tüm alım satımlarda zorunlu bir şekilde gerçekleşecektir. Ancak bu işlemleri tüm ekspertiz firmaları yapamayacaktır. İşlemler yalnızca, TSE belgesi mevcut olan ekspertiz firmaları tarafından yapılacaktır. Bu nedenle oto ekspertiz Eskişehir firmaları arasından, gerekli ürün yeterlilik koşullarına uyan firmalar araç kontrolleri ve raporlama hizmeti verecektir.

Ekspertiz işlemlerinde; aracın iç ve dış yapısında gerekli tüm kontroller yapıldığından dolayı, aracın geçmişi hakkında en iyi rapor hazırlanır. Bu işlemler oldukça değerli olmasından dolayı devlet tarafından da zorunlu hale getirilmiştir..          

En İyi Hizmetler Eskişehir Ekspertiz 

Teknik cihaz ve ekipman olmak üzere robotlarla ikinci el araçların kaza ya da arıza durumlarında test muayeneden geçmektedir. Detaylı oto ekspertiz raporları düzenleyen Eskişehir oto ekspertiz ile daha güvenli araç alışverişleri yapılabilmektedir. Etik değerlerine önem veren firma her zaman güvenli olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Oto satış merkezlerinde ya da oto galericilerde alıcı ve satıcının rahatlıkla buluşabildiği ve 2. el araçların tarafsızca test ve Eskişehir oto ekspertiz hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Herkese eşit mesafede davranan ve profesyonel hizmetler sunan firma güven sunmaktadır. Kurumsal hizmetlerden yararlanmak için sadece firma ile irtibata geçmek yeterli olmaktadır. Bu sayede hem kaliteli hem de uygun hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Kaliteli hizmetlere sahip olmak bu kadar kısa zamanda mümkündür. 

Benzer Gönderiler