75. Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi A2 Blok No:1/2/3 Eskişehir
eskişehir güvenilir ekspertiz
Eskişehir Güvenilir Ekspertiz

Oto Ekspertiz Hizmeti Neden Gereklidir?

Ekspertiz, mülk veya araç alım satım işlemlerinden önce alıcı talebi doğrultusunda satışı gerçekleşecek olan mekanda detaylı incelemeler yapan hizmetin terim anlamıdır. Ekspertiz hizmeti, profesyonel eksper kadrosu ve teknik ekipmanlar eşliğinde gerçekleşmektedir. Eskişehir mevkisi üzerinde uzman Eskişehir ekspertiz firmalarından kolaylıkla bilgi edinilebilir.

Oto ekspertiz işlemleri ise, araç alım satımlarında satıcı ve alıcı arasındaki güven bağının oluşmasını sağlayan bir hizmettir. Satıcının araç hakkında vereceği bilgilere gerek kalmadan Eskişehir ekspertiz işlemleri sayesinde araç hakkında tüm bilgilere sahip olunabilir. Bu sayede alıcı ve satıcı arasında hiçbir anlaşmazlık kalmayacak, satış işlemlerinden sonra alıcının beklemediği bir durum yaşaması söz konusu dahi olmayacaktır. Çünkü alıcı, Eskişehir araç ekspertiz işlemlerinin ardından aracı alıp almayacağına karar vererek satış işlemlerinden sonra yaşanabilecek tüm olayların sorumluluğunu üstlenmektedir.

eskişehir güvenilir ekspertiz hizmeti

Otomotiv sektöründe gerçekleşen araç alım satım işlemleri, diğer yıllara kıyasla oldukça büyük oranlarda artış göstermiştir. Mevcut araç alım satım işlemlerinin büyük bir kısmı ise 2. el araçlar üzerinde gerçekleşmiştir. Bunun en büyük nedeni, 2. el araç fiyatlarının piyasa üzerindeki alıcı beklentilerine daha çok hitap eder oluşudur. 2. el araç alım satım işlemlerinde alıcıların bir diğer büyük beklentisi ise satın alınacak aracın temiz olmasıdır.

Tercihlerini sıfır araçtan yana kullanamayan alıcılar, satın alacakları 2. el aracın hasar kaydının kabarık olmamasını ve yakın gelecekte masraf çıkarmamasını isterler. Ancak günümüzde araç üzerinden kar elde etmek ve insan duygularını dolandırma niyetiyle araçlarını ilana çıkartan satıcılar belli alıcıları mağdur etmektedir. Tam da bu noktada, Eskişehir güvenilir ekspertiz işlemlerinden faydalanmak en doğru karar olacaktır.

Özellikle 2. el araçların alım satım işlemleri gerçekleşmeden önce mevcut araç, detaylı olarak incelemeye tabii tutulmalıdır. Bu incelemeleri de herhangi bir sanayi kuruluşuna yaptırmak yerine uygun fiyatlar karşılığında profesyonel bir Eskişehir oto ekspertiz firmasına bırakmak en doğru karar olacaktır. Çünkü; belli sanayi kuruluşları üzerinde yapılan araç incelemeleri, satış işlemleri için alıcı ve satıcıya yeterli bilgi sunmamaktadır. Bu nedenle devlet tarafından onaylı olan ve profesyonel teknik ekiple aracın genel anlamda incelemesini gerçekleştiren Eskişehir oto ekspertiz firması tercih edilmelidir.

  • Profesyonel Usta Kadrosu
  • Son Teknoloji Altyapı
  • Kurumsal Raporlama
  • Tse Belgeli Ekspertiz Merkezi

Oto ekspertiz işlemleri, yeni çıkan kararnameye kadar alıcı talebi doğrultusunda uygun fiyatlar karşılığında gerçekleşmekteydi. Ancak devlet tarafından çıkarılan kararla artık ekspertiz işlemleri, 2. el araçlarda belli yaşı ve kilometreyi geçen her araç için zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle herhangi bir talebe gerek kalmadan araç alıcıları, Eskişehir oto ekspertiz firmaları üzerinden eksper randevusu alabilir.

Oto ekspertiz hizmeti, belirlenen randevu saatinde uzman eksper ve son teknolojik ekipmanlarla araç üzerindeki incelemelerle başlar. Bu incelemeler araç airbag sistemleri sökülmeden hassas bir şekilde Eskişehir araç ekspertiz firması tarafından belli bir süre çerçevesinde gerçekleşir. Aracın iç ve dış mekaniği, aynı zamanda mevcut elektronik sistemi tüm detayları ile incelenerek bir rapor hazırlanmaya başlanır. Araç tipine göre Eskişehir ekspertiz firmalarında çeşitli otomotiv alanlarında uzman olan eksper ekibi hizmet vermektedir. Bu nedenle her araç tipi üzerinde aynı incelemeler gerçekleştirilmemektedir.

eskişehir güvenilir ekspertiz raporlama

Detaylı incelemelerin ardından eksper tarafından bir rapor oluşturulur ve bu rapor randevu oluşturan kişiye teslim edilir. İnceleme raporunun içerisinde; araç kilometresi, aracın değişen parçaları, araç üzerinde bulunan boyanın durumu, aracın mekanik aksamının işleyişi, aracın geçirdiği kazalar gibi birçok önemli bilgiler yer almaktadır. Bu nedenle, eksper hizmeti başta 2.el araçlar için zorunlu hale gelmiştir.

Benzer Gönderiler