75. Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi A2 Blok No:1/2/3 Eskişehir
eskişehir oto ekspertiz fİyatları

Eskişehir Oto Ekspertiz Fiyatları

Otomobillerin detaylı bir şekilde incelendiği alana ekspertiz hizmeti denilmektedir. Ülkemizde özellikle ikinci el otomobil alanında oldukça gerekli bir alan olmaktadır. Çünkü araç satışı yapan kişinin otomobilinin kalitesi ekspertiz sayesinde ortaya çıkmaktadır. Alıcılar Eskişehir araç ekspertiz ile alacakları ürünün özelliklerini öğrenmek için ekspertiz hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlere nazaran daha az nem oranı olan Eskişehir gibi şehirlerde, araçlarının motorlarının yıpranma oranı daha düşüktür. Fakat bu duruma rağmen, Eskişehir oto ekspertiz hizmetlerinin araştırılması, araç alımı yapacak kişiler için önemli bir konu olmaktadır. Bu yüzden oto ekspertizi kimlerin yaptığını ve hangi işlevlerin yapıldığını bilmek, alınan hizmet konusunda faydalıdır.

Oto Ekspertizlerin Görevi Nedir Ne İş Yaparlar?

Kişiler ekspertiz hizmetini alacakları yada satacakları araçlarda ki hasar maliyetini çıkartmak için yapmaktadır. Bu yüzden araç ekspertizi, uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu kişiler ilgili araç bakımı  bölümlerinden en az iki yıllık mezunu olmak durumundadır. Yada sigortacılık ile ilgili bölümlerde dört yıllık lisans eğitimini tamamlamış kişiler arasından belirlenmektedir.

Ekspertizi yapılan aracın gerçek fiyatı, ortaya çıkan fiyatı ile aynı olup olmadığı kontrol edilir. Aracın fiziksel olarak dış görünümünde ki eksikler ortaya çıkartılır. Aracın geçmişte yaşadığı bir kazasının olup olmadığını ortaya çıkartırlar. Eğer ekspertizi yapılan araç daha önceden bir kaza yapmış ise kazanın toplam bedelini çıkartır. Bu işlemler sonunda, aracın gerçek değeri ortaya çıkmaktadır. Bu işlemleri şehirler arasında Eskişehir araç ekspertiz hizmeti veren kişiler bulunmaktadır.

Eskişehir oto Ekspertiz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Nüfusu son zamanlarda artan Eskişehir ilinde de ekspertiz hizmeti yoğun olarak verilmektedir. O yüzden vatandaşlar, Eskişehir oto ekspertiz fiyatlarının nasıl belirlendiğini merak etmektedir. Yapılan test tam teşebbüslü olması gerekmektedir. Bu kapsamda doğrudan eksikler çıkartılır, eksperin yapılacağı bölgelerde araştırma yapılmaktadır. Ortalama 200-300 ₺ arası değişen bu işlemler, aracın hasarları ve incelenmek durumunda kalınan bölümlerine göre artmaktadır.

Otomobil alanında Eskişehir Oto ekspertiz ücreti hazine bakanlığının belirlediği ücretlere göre fiyatlandırılmaktadır. Sigortası bulunan araçların, sigorta firmaları ile sözleşmeleri durumunda, hem aracın başına bir şey geldiğinde karşılarlar, hemde ekspertiz raporunun kolay çıkmasını sağlamaktadırlar.

Eskişehir Oto Ekspertiz Hizmeti Nasıl Verilmektedir?

Bu testler sadece alanında uzmanlaşmış kişilerce değil, diagnostik cihazlar ile yapılmaktadır. Bu kapsamda Eskişehir oto ekspertiz hizmetleri, uzman kişi kontrolü ile elektronik ortamda sağlanmaktadır. Manüel olarak ekspertizin yapılması için gerekli uzmanlar hizmet verirken, elektronik cihazlarla da gözlemlenemeyen hasarlar ortaya çıkartılmaktadır. Diagnostik cihazlar tarafından yapılan kontrollerde, aracın ön ve arka boşlukları, lift üzerinde kontrolleri yapılmaktadır.

Test hattı, fren, amortisör, ön düzen kontrolleri ve dijital boya ölçme kontrolleri de Eskişehir oto ekspertiz hizmetleri arasında yapılmaktadır. Bu kontrollerin bedeli de 250-300 lira civarı olmaktadır. Ayrıca mekanik kaportaların hasar kontrolleri, değişenleri araç ve gereçlerin kontrolleri ve lastik kontrolleri de 300-350 lira civarı ücretlendirme ile ekspertiz hizmetleri arasında sunulmaktadır.

ESKİŞEHİR OTO EKSPERTİZ, ESKİŞEHİR EKSPERTİZ OLARAK EXPERİX KURUMSAL ÇATISI ALTINDA EN İYİ HİZMETİ EN UYGUN FİYATLARLA SUNMAK İÇİN ÇABALIYORUZ.

Benzer Gönderiler