75. Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi A2 Blok No:1/2/3 Eskişehir

Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir Oto Ekspertiz

İkinci el araç sektörünün hızlı bir şekilde büyümesi ile Eskişehir oto ekspertiz hizmetlerinin daha önemli bir hale gelmesinde etkili olmuştur. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte ekspertiz hizmetlerinden daha etkili sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır. 

Ekspertiz İşlemi Nedir ? 

Ekspertiz işlemi,  alanında uzman kişilerin ikinci el araçları belli ekipman ve araçlarla detaylı bir şekilde incelemesi işlemidir. Yapılan işlem sonrasında inceleme yapan uzmanlar tarafından detaylı rapor sunumu yapılır. Ekspertiz işlemlerinin yapılmasının en büyük nedeni, aracın daha önceden  geçirmiş bir kazası olup olmadığını ya da aracın değişen bir parçası veya arızası olup olmadığını tespit etmek amacı ile yapılır. Ekspertiz işlemleri alıcı ve satıcı tarafın mağdur olamaması için büyük öneme sahiptir. Ekspertiz işleminin yapılmaması ileride büyük sorunlara neden olmaktadır.

Eskişehir Oto Ekspertiz

Teknolojik imkanlar  çerçevesinde gerçekleştirilen Eskişehir oto ekspertiz işlemleri  alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.  İki tarafı da korumayı amaç edinen Eskişehir oto ekspertiz araçları her bakımdan detaylı bir şekilde incelemektedir.  İhtiyaca yönelik birden fazla içerikte Eskişehir oto ekspertiz işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Ekspertiz işlemlerinde kullanılan ekipmanlar ve cihazlar sayesinde araçta mevcut olan tüm sorunlar Eskişehir oto ekspertiz tarafından ayrıntılı bir şekilde tespit edilmektedir. Tüm etik kurallar ışığında yapılan bu işlemler de müşterinin zarara uğratılmaması adına tüm detaylar düşünülerek hareket edilmektedir. Yapılan ekspertiz işlemleri sonucunda ayrıntılı bir rapor hazırlanmakta ve müşteriye sunulmaktadır. Raporda tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde belirtilmektedir.

Eskişehir oto Ekspertiz merkezi 

Araç satıcıları aracın temiz olduğunu ileriye sürerek satışını yapan kişiler alıcıyı mağdur etmekteydi. bunun üzerine araç ekspertiz işlemleri 13 Ağustos 2019 yılından itibaren zorunlu hale gelmiştir. Detaylı bir inceleme yapan Eskişehir oto ekspertiz aracın daha önceden herhangi bir kazası olup olmadığını kolay bir şekilde tespit etmektedir. Alıcının mağduriyete uğramaması için son derece önemli olan Eskişehir oto ekspertiz detaylı bir inceleme yaparak raporda tüm eksikleri belirtmektedir.

Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1- Araç ile İlgili Doğru Seçim Yapmak: Araç alımında doğru bir seçim yapmak son derece önemli bir konudur. Aracın modeli ve yaşının yanında her hangi bir arızasının olup olmadığı konusunda detaylı bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Ekspertiz işlemlerinin zorunlu hale gelmesi ile yapılan ekspertiz işlemleri sayesinde araç ile ilgili tüm detaylar bilinmektedir.

2- Aracın Piyasasını Araştırmak: Araç almadan önce alınacak olan aracın piyasa değerini araştırmak son derece önemlidir. Aynı aracın başka yerdeki fiyatını araştırarak araç ile ilgili fiyat teminatı almak mağduriyeti minimuma indirecektir.

3- Alınacak Aracı Yerinde Görmek: Alınacak olan araç mutlaka yerinden alınmalıdır. Sipariş ile ya da internet üzerinden alınan araçlarda  ileride her hangi bir sorunla karşılaşma olasılığı oldukça büyüktür.
4-Araç Mutlaka Ekspertizden Geçirilmeli: Araç almadan önce ekspertiz işlemi mutlaka yaptırılmalıdır. 

Benzer Gönderiler