75. Yıl Mah. Emko Sanayi Sitesi A2 Blok No:1/2/3 Eskişehir
eskişehir tepebaşı ekspertiz
Eskişehir tepebaşı Ekspertiz Adresleri

Belirli bir konu ile ilgili olarak teknik bilgisi olan kişilere eksper denilmektedir. Oto ekspertiz ise otomobil ile ilgili ustaların yıllar içerisinde sahip oldukları deneyimleri ve teknik cihazları ile araçları detaylı şekilde inceleyerek araçlar hakkında edindikleri görüşleri bildirmeleri anlamına gelmektedir.

Oto Ekspertiz Hakkında

Belirli bir konu ile ilgili olarak teknik bilgisi olan kişilere eksper denilmektedir. Oto ekspertiz ise otomobil ile ilgili ustaların yıllar içerisinde sahip oldukları deneyimleri ve teknik cihazları ile araçları detaylı şekilde inceleyerek araçlar hakkında edindikleri görüşleri bildirmeleri anlamına gelmektedir.

Eskişehir Tepebaşı Oto Ekspertiz Merkezi Pilot Garage Eskişehir

Araç Alımında Oto Ekspertiz Neden Önemlidir

2. el otomobil piyasasında alıcıları yanıltmaya yönelik bir takım ibareler kullanılır. “Öğretmenden az kullanılmış”, “bayandan az kullanılmış” ve “doktor tarafından satılan yeni araç” şeklinde alıcıları aracın masrafsız, kaza gerçekleştirmemiş ve neredeyse yeni olduğuna ikna etmeye çalışan ancak doğruluk payı pek olmayan ifadeler ile araçların satılmaya çalışıldığı piyasası maalesef bulunmaktadır.

Bu ifadelere kanılarak alınan araçların tam tersi bakımlarının düzenli olarak yapılmadığı, kazaya karıştıkları ve söylenenin aksine tam tersi notlara sahip oldukları görülmektedir. Bu noktada araç alınırken yaptırılacak ekspertizin önemi ortaya çıkmaktadır.

Araç alınırken bu tarz ifadelere kanılmayıp gerekli ekspertiz raporlarının hazırlatılması maddi kayıp gerçekleşmemesi ve herhangi bir dolandırıcılığa uğramamak adına son derece önemlidir.

2.El Araç Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Eskişehir oto ekspertiz bu noktada araç alıcılarının herhangi bir zarara uğramaması açısından alım öncesinde aracın hasar durumu, daha önceden karıştığı herhangi bir kaza ve aksamında sorun olup olmadığı yönünde tarafsız değerlendirmelerini inceleyerek raporlamaktadır.

Eskişehir oto ekspertiz adresleri bu noktada en doğru ve şekilde incelemelerini gerçekleştirerek detaylıca hazırladıkları raporlar ile alıcılara yardımcı olmaktadır.

2.El Araç Piyasasında Karşılaşılabilen Sorunlar ve Çözümleri

İkinci el otomobil piyasasında araç kilometresini düşürerek satışa çıkaran ve çeşitli hileler yapmaya çalışan kişiler ile karşılaşılması son derece mümkün bir durumdur. Ancak ekspertiz yaptırıldığında aracın geçmişe ait bakım ve muayene kayıtlarına rastlanıla bilinir. Uzman bir kadroya sahip ekspertiz firmaları ile çalışmanın ikinci el araç piyasasında önemi son derece büyüktür.

Araç alınırken yalnızca motora ve kaportaya bakıp incelemek asla yeterli olmamaktadır. Eskişehir araç ekspertiz aracın tüm geçmiş kayıtlarının hassasiyet ile incelenmesi, aracın uzman bir kadro tarafından detaylıca tüm aksamlarının kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Eskişehir oto ekspertiz ikinci el araç almak isteyen kişilerin aldıkları araçlar ile ilgili olarak ilerleyen dönemlerde sorunlar yaşamamaları, maddi kayıplara ve hatta manevi kayıplara uğramamaları için hizmet vermektedir.

2.el piyasasından araç alınırken mutlaka bir eksper ile çalışılması ve alınacak aracın komple bir kontrolden geçirilmesi tüm bu nedenlerden dolayı son derece önemlidir.

Benzer Gönderiler